ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ TOP TIPS FOR CANDIDATES

Το Cambridge English Language Assessment σε συνεργασία με το Hellenic English Council έχουν τη χαρά να προσκαλέσουν τους υποψηφίους FCEfs και CPE που θα συμμετάσχουν μέσω του HEC στις εξετάσεις Δεκεμβρίου 2016 σε ενημερωτικό σεμινάριο με τίτλο “Top Tips for Candidates”.

Το σεμινάριο θα διεξαχθεί το Σάββατο 5 Νοεμβρίου 2016 στο ξενοδοχείο Titania, Λεωφ. Ελευθερίου Βενιζέλου 52, Αθήνα 106 78) τις παρακάτω ώρες:

FCE for schools: 10:00 – 11:30 π.μ.
CPE: 11:30 – 13:00 μ.μ.

Κατά τη διάρκεια του σεμιναρίου οι υποψήφιοι θα λάβουν χρήσιμες συμβουλές στο Reading, Writing, και Speaking μέσα από δραστηριότητες σχεδιασμένες να βελτιώσουν την απόδοσή τους κατά την ημέρα των εξετάσεων.

Εισηγητής: Jake Delatolas – Saveris – Cambridge English Presenter

Το παραπάνω σεμινάριο είναι προσφορά του HEC στα μέλη του και τους υποψηφίους του.

Μετά την αναβάθμιση του κέντρου μας σε Platinum-Open Centre, στόχος μας είναι η αξιοποίηση όλων των παροχών που μας προσφέρονται από το Cambridge English για περαιτέρω ανάπτυξη και εξυπηρέτηση των αναγκών των μελών μας και των μαθητών τους.

Παρακαλούμε τα Κέντρα Ξένων Γλωσσών και τα Ιδιωτικά Σχολεία που συνεργάζονται με το κέντρο μας, όπως μας αποστείλουν δηλώσεις ακριβούς αριθμού συμμετεχόντων – υποψηφίων στη γραμματεία του HEC έως τη Δευτέρα 31 Οκτωβρίου 2016.

Παρακαλούμε επίσης τους ανεξάρτητους υποψηφίους που έχουν δηλώσει συμμετοχή μέσω του HEC να επικοινωνήσουν με τη γραμματεία του HEC έως τη Δευτέρα 31 Οκτωβρίου 2016 για τη συμμετοχή στο σεμινάριο.

Πρόσφατες Ανακοινώσεις

Αρχείo