ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ TOP TIPS FOR B2&C2 CANDIDATES

Το Cambridge English Language Assessment σε συνεργασία με το Hellenic English Council έχουν τη χαρά να προσκαλέσουν τους υποψηφίους FCEfs και CPE που θα συμμετάσχουν μέσω του HEC στις εξετάσεις ΜΑΪΟΥ-ΙΟΥΝΙΟΥ 2017 σε ενημερωτικό σεμινάριο με τίτλο “Top Tips for Candidates”.
Το σεμινάριο θα διεξαχθεί το Σάββατο 18 Μαρτίου 2017 στο ξενοδοχείο Stanley, Οδυσσέως 1 Πλατεία Καραϊσκάκη, Αθήνα) τις παρακάτω ώρες:
FCE for schools: 10:00 – 11:30 π.μ.
CPE: 11:30 – 13:00 μ.μ.
Κατά τη διάρκεια του σεμιναρίου οι υποψήφιοι θα λάβουν χρήσιμες συμβουλές στο Reading, Writing, και Speaking μέσα από δραστηριότητες σχεδιασμένες να βελτιώσουν την απόδοσή τους κατά την ημέρα των εξετάσεων.
Εισηγητής: Stephen John Taylor
Το παραπάνω σεμινάριο είναι προσφορά του HEC στα μέλη του και τους υποψηφίους του.
Μετά την αναβάθμιση του κέντρου μας σε Platinum-Open Centre, στόχος μας είναι η αξιοποίηση όλων των παροχών που μας προσφέρονται από το Cambridge English για περαιτέρω ανάπτυξη και εξυπηρέτηση των αναγκών των μελών μας και των μαθητών τους.
Παρακαλούμε τα Κέντρα Ξένων Γλωσσών και τα Ιδιωτικά Σχολεία που συνεργάζονται με το κέντρο μας, όπως μας αποστείλουν δηλώσεις ακριβούς αριθμού συμμετεχόντων – υποψηφίων στη γραμματεία του HEC έως την Πέμπτη 16 Μαρτίου 2017.
Παρακαλούμε επίσης τους ανεξάρτητους υποψηφίους που έχουν δηλώσει συμμετοχή μέσω του HEC να επικοινωνήσουν με τη γραμματεία του HEC έως την Πέμπτη 16 Μαρτίου 2017 για τη συμμετοχή στο σεμινάριο.

Για να δηλώσετε συμμετοχή καλέστε στο 2105236253 ή μέσω email στο hecgr@otenet.gr

Πρόσφατες Ανακοινώσεις

Αρχείo